sön. sep 13th, 2026

HEMSMAK – ny kollektion på IKEA

Denna veckan släppte IKEA en ny kollektion som gör att man vill börja göra all mat från grunden. så himla fint att kunna förvara det i dessa burkar och flaskor. 

Skärmavbild 2015-08-04 kl. 15.36.02 Skärmavbild 2015-08-04 kl. 15.36.14 Skärmavbild 2015-08-04 kl. 15.35.48 Skärmavbild 2015-08-04 kl. 15.36.08

Det jag saknar mest i mitt hem är ett vackert skafferi att displaya allt i. Kanske borde man slänga ut tvättmaskinen och bygga om tvättstugan 🙂 den ligger ju i anslutning till köket!! 🙂 Här hittar du kollektionen.

Drömskafferier!

skafferi3 skafferi2 skafferi1 skafferi4

 

Av Åsa Wallenrud

Jag har skrivit om teknik, prylar och bilar i över 15 år och drivs fortfarande av samma nyfikenhet som när allt började. Under många år har jag även föreläst om det smarta hemmet och hur teknik kan bli enklare och mer användbar i vardagen. I dag arbetar jag som motorjournalist på Dagens PS, men många känner igen mig som pryexpert i TV4 Nyhetsmorgon, där jag medverkat i mer än 15 år. Bloggen drivs helt oberoende. Jag har aldrig tagit betalt, haft annonser eller tjänat pengar på det jag skriver här. Målet är i stället att förklara teknik på ett inkluderande och lättbegripligt sätt – så att alla ska känna sig välkomna, oavsett förkunskaper. Vill du komma i kontakt med mig? Mejla gärna: wallenrud@gmail.com

Related Post

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *