sön. aug 16th, 2026

Kan det här vara iPhone 12?

Då var det dags att ta tag i alla rykten kring iPhone 12 som kan komma senare än vanligt.

Enligt källor ligger lansering mer än en månad senare än normalt och anledning lär väl vara Corona på olika sätt. Tillgång till delar, personal i fabriker, leveranser och mycket annat. Dessutom tror jag att folk håller inne med pengarna just nu och då är det inte läge att lansera något så dyrt. Men men, vi får se hur det faktiskt blir lite senare.

Läckta bilder lovar en retro design

Nu har man börjat se bilder på hur folk tror och gissar att iPhone 12 kommer se ut. Man tror på att iPhone kliver tillbaka några år och tar tillbaka en design många verkligen älskade från iPhone 4 och 5.

 

Vad tycker ni? Gillar ni denna look eller den iPhone haft i sina senaste modeller?

Man gissar också att den enklare modellen får ett betydligt bättre pris än tidigare och kommer i superfina färger.

Kolla in denna video där man har renderat ryktena och visar tydligt hur man tror att de kommer se ut.

Av Åsa Wallenrud

Jag har skrivit om teknik, prylar och bilar i över 15 år och drivs fortfarande av samma nyfikenhet som när allt började. Under många år har jag även föreläst om det smarta hemmet och hur teknik kan bli enklare och mer användbar i vardagen. I dag arbetar jag som motorjournalist på Dagens PS, men många känner igen mig som pryexpert i TV4 Nyhetsmorgon, där jag medverkat i mer än 15 år. Bloggen drivs helt oberoende. Jag har aldrig tagit betalt, haft annonser eller tjänat pengar på det jag skriver här. Målet är i stället att förklara teknik på ett inkluderande och lättbegripligt sätt – så att alla ska känna sig välkomna, oavsett förkunskaper. Vill du komma i kontakt med mig? Mejla gärna: wallenrud@gmail.com

Related Post

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *