Mitt mål med mässan var att filma mycket och sedan lära mig redigera, öva helt enkelt. I dag hade inte så mycket att göra, mässan var inte öppen så jag filmde lite på de två mötena jag hade. Men glömde ofta bort det.. Detta är dagens resultat. Ganska torftigt men hallå.. JAG HÅLLER PÅ ATT LÄRA MIG.
Posted inPrylar
Wallenrud hänger på IFA i Berlin
Posted by
By
Åsa Wallenrud
No Comments
Jag har skrivit om teknik, prylar och bilar i över 15 år och drivs fortfarande av samma nyfikenhet som när allt började. Under många år har jag även föreläst om det smarta hemmet och hur teknik kan bli enklare och mer användbar i vardagen.
I dag arbetar jag som motorjournalist på Dagens PS, men många känner igen mig som pryexpert i TV4 Nyhetsmorgon, där jag medverkat i mer än 15 år.
Bloggen drivs helt oberoende. Jag har aldrig tagit betalt, haft annonser eller tjänat pengar på det jag skriver här. Målet är i stället att förklara teknik på ett inkluderande och lättbegripligt sätt – så att alla ska känna sig välkomna, oavsett förkunskaper.
Vill du komma i kontakt med mig? Mejla gärna: wallenrud@gmail.com
Post navigation
Previous Post
Wallenrud testar: LG G Watch
Next Post
Wallenrud presenterar smarta klockor