Jag blir mer och mer varse vilka underbara eldsjälar som är involverade i motorsporten och då specifikt rally. Rally är en sport som får oförtjänt lite medial uppmärksamhet. Mitt första besök var något omtumlande. Jag visste inte vad jag skulle förvänta mig men det jag såg var bra.
Människorna som lägger sin fritid (ibland fulltid) på rallyn är förälskade i sporten och jag förstår det. Det är otroligt synd att sponsorerna inte ser potentialen i detta, det måste vi ändra på.
Tack för alla fina kommentarer på mitt förra inlägg. Jag har nu lagt till en hel hög härliga team på Facebook och följer er med stolthet och kärlek och försöker lära mig allt jag kan.
När jag är ännu mer inne i det kommer fler inlägg där jag kommer göra det lättare för besökarna att förstå hur de ska bete sig. Vart ska de vara vad ska man se och vad får man inte missa. Hjälp gärna till att ge mig information om detta.
Vi ses i Linköping, taggade för ett toppenlopp ute i skogarna.
//Åsa